2007 Pentathlon

Licensed to North York Masters Aq. Club        Hy-Tek's Meet Manager 18/12/2007
                North York Gators Pentathlon 2007 - 09/12/2007                 
                                Combined Events                                

                            Women 18-24 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 GRODZEVICH, OLENA 22    TYMS      4:40.50    45.56    49.83    49.37    36.62  1:39.12
      2 DASILVA, KRYSTAL 21     BRNT      5:58.90    58.83    56.50  1:08.37    46.83  2:08.37

                            Women 25-29 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 DUVAL, MARIJANA 28      NT        3:25.57    31.37    36.06    36.06    29.19  1:12.89
      2 PIETSCHMANN, SUZANNE 29 NYG       3:34.97    32.22    37.94    38.44    30.37  1:16.00
      3 ROSWELL, KAREN 29       UXB       4:03.38    38.25    40.88    42.56    34.94  1:26.75
      4 MEDEIROS, CYNTHIA 27    BURL      4:35.89    43.44    41.83    54.19    37.41  1:39.02
      5 SO, JUSTINA 27          TYMS      4:56.27    53.25    49.31    52.94    39.84  1:40.93

                            Women 30-34 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 VAN OOSTEN, ELAINE 30   DSC       3:31.59    32.44    35.75    38.50    29.46  1:15.44
      2 SAMKOVA, ZUZANA 31      NT        3:36.50    32.34    38.64    39.27    30.00  1:16.25
      3 JUDD, SANDRA 31         BURL      3:36.99    33.99    37.25    38.69    31.44  1:15.62
      4 PICCIOLI, MICHELLE 32   CLAR      4:02.44    36.75    42.75    44.19    34.50  1:24.25
      5 SIMONETTI, SUZY 30      NT        4:18.18    40.00    47.00    48.16    33.83  1:29.19
      6 MCCANN, BRIDIE 31       BRCK      4:21.88    44.75    42.19    49.44    35.75  1:29.75
      7 WALKER, ANGELA 34       ATB       4:30.39    42.88    44.62    48.00    39.83  1:35.06
      8 FEENEY, MICHELLE 32     THOR      4:44.01    46.88    45.75    51.19    38.69  1:41.50
      9 SEDGEWICK, SHAUNA 34    AURO      4:45.92    48.79    49.19    48.69    38.56  1:40.69
     10 OLIVEIRA, CARLA 34      ETOB      4:50.79    49.67    50.37    50.50    40.25  1:40.00
     11 HILL, ANGELA 33         ATB       4:53.38    48.00    48.25    53.59    39.12  1:44.42
     12 MAYVILLE, JANET 33      NT        9:09.69  2:00.00  2:00.00  2:00.00  2:00.00  1:09.69
      - THOMPSON-EDWARDS, MERED OOPS           NA    32.68    35.19       DQ    30.50  1:13.88
      - ANDERSON, VANESSA 32    MARK           NA  1:10.12  1:02.41       DQ  1:09.69  2:30.00

                            Women 35-39 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 FREIXA, JULIA 36        AURO      3:31.86    32.44    35.00    39.25    28.88  1:16.29
      2 GRIBBEN, NANCY 36       ETOB      3:46.55    35.12    36.37    41.37    33.94  1:19.75
      3 RODGERS, LYNN 36        BURL      3:56.43    37.00    42.56    41.56    33.19  1:22.12
      4 STEINBERG, KARINA 36    THOR      4:06.30    38.49    40.81    46.69    34.62  1:25.69
      5 EDWARDS, TAINA 36       AURO      4:18.89    41.25    45.12    43.69    36.64  1:32.19
      6 SANTILLY, LISA 37       MARK      4:20.46    42.56    44.44    44.40    36.44  1:32.62
      7 COWLING, DENYSE 35      BURL      4:22.85    41.30    46.25    49.38    34.09  1:31.83
      8 SMITH, CAROLYN 38       RHM       4:37.99    41.75    49.31    48.06    38.12  1:40.75
      9 PORTER, SARAH 39        AURO      4:45.99    48.00    46.75    50.06    39.12  1:42.06
     10 SPENCE, NANCY 38        BURL      4:55.53    48.94    54.62    49.97    39.44  1:42.56
     11 DAVIES, JENNIFER 38     BURL      5:00.43    47.83    53.62    50.97    42.12  1:45.89
     12 KOEHL, GISELA 39        THOR      5:10.62    59.83    49.41    49.86    41.83  1:49.69
     13 ROBINSON, SUSANNE 36    CLAR      5:38.57    57.82    56.69  1:00.06    48.50  1:55.50
      - WEBSTER, DAILA 36       THOR           NA       DQ    51.88       DQ    44.50  1:59.22
      - APPLETON, ANGIE 39      CRTC           NA    37.94    43.06    50.44    34.88       DQ

                            Women 40-44 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 MCKNIGHT, KATHY 44      AURO      3:40.87    33.62    38.12    39.19    32.06  1:17.88
      2 TREMBLAY, SYLVIE 41     OAK       3:55.61    37.12    38.37    44.06    32.31  1:23.75
      3 LYONS, KELLY 44         NYG       4:05.44    37.69    41.12    46.00    33.19  1:27.44
      4 STONE, TRACEY 41        MUSK      4:12.51    40.75    42.19    46.82    32.31  1:30.44
      5 WELDS, KAREN 44         CLAR      4:14.56    41.25    40.94    48.44    33.62  1:30.31
      6 WESTCOTT, DENISE 40     PHM       4:23.41    39.69    42.12    51.00    38.69  1:31.91
      7 MURPHY, KATRINA 40      MILT      4:33.43    43.26    45.06    52.83    36.45  1:35.83
      8 GLADSTONE, SARA-NAOMI 4 NYG       4:35.70    41.69    49.94    50.75    35.88  1:37.44
      9 ATKINSON, CLARE 40      MARK      4:39.81    43.50    51.31    46.00    37.44  1:41.56
     10 GAUTHIER, CHRISTIANE 44 ETOB      5:01.77    50.00    50.83    53.94    40.69  1:46.31
     11 DEBACKERE, LIZ 42       ISS       5:06.86    51.31    50.75    54.31    39.37  1:51.12
     12 FISHER, JENNIFER 42     BURL      5:23.02    59.31    37.83    58.37    44.95  2:02.56
     13 WILKINS, AMANDA 43      THOR      5:53.13  1:00.44  1:02.75    58.19    48.87  2:02.88
     14 SAMPSON, PAMELA 43      MARK      6:20.49  1:17.37  1:05.31    57.13    48.62  2:12.06
     15 POZNER, SUSAN 43        NYG       6:46.97  1:07.78  1:15.31  1:00.25    55.88  2:27.75
      - GAMM, SUSAN 44          THOR           NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - PEARCE, RALDA 41        CLAR           NA    40.25    44.00    47.94    35.31       DQ

                            Women 45-49 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 FLEMING, KAREN 45       NYG       4:04.94    37.00    38.44    46.13    34.62  1:28.75
      2 GIBBS, JANICE 48        OAK       4:16.29    38.62    45.47    47.76    34.94  1:29.50
      3 LOWDEN, FIONA 46        BURL      4:21.81    41.62    44.29    45.83    37.19  1:32.88
      4 PHILLIPS, MARY 45       BRCK      4:29.94    40.69    46.56    50.69    39.00  1:33.00
      5 GABLE, LISA 49          MILT      4:30.21    44.89    50.04    46.10    33.56  1:35.62
      6 KELLY, PAULA 45         CRTC      4:39.50    43.75    49.00    50.75    37.69  1:38.31
      7 JUMAN, CAROLYN 49       ETOB      4:46.26    43.56    53.50    47.44    39.88  1:41.88
      8 LUTTGEN, ANDREA 47      TMU       6:19.58  1:03.31  1:05.50  1:00.06  1:01.88  2:08.83
      9 CLARK, DIANE 45         AURO      9:29.55    42.88    46.67  2:00.00  2:00.00  4:00.00
      - BRADLEY, SARA 45        ETOB           NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - SAEEDI, NILOUFAR 48     TYMS           NA       DQ    54.25  1:06.59    45.60       DQ
      - STUART, MARGARET 49     RHM            NA    54.88       DQ    53.94    44.69  1:51.19

                            Women 50-54 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 OLIVER, MICHELE 50      NYG       4:06.81    38.15    40.10    47.37    33.94  1:27.25
      2 IANUCCI, JUDY 51        AURO      4:10.78    38.60    42.56    45.12    34.50  1:30.00
      3 WARING, JANE 50         BSHK      4:28.59    44.62    41.62    49.10    37.31  1:35.94
      4 HALL, DOROTHY 50        AURO      4:28.76    44.83    46.12    45.50    37.00  1:35.31
      5 GAMBLE, KAREN 50        MARK      4:36.27    41.94    48.83    50.88    38.56  1:36.06
      6 BLANCHARD, KATHERINE 52 TYMS      4:48.33    49.83    51.75    49.69    37.06  1:40.00
      7 AUSTER, ELLEN 50        TYMS      4:56.19    48.75    50.19    54.12    39.38  1:43.75
      8 VERNER, LYNN 51         BSHK      5:10.88    48.19    57.44    52.75    44.00  1:48.50
      9 RUSSEL, RUTH 54         MARK      5:23.25    52.62    59.44    51.25    44.25  1:55.69
     10 LOPES, SONIA 51         OAK       5:47.06    57.62  1:09.69    51.31    46.88  2:01.56

                            Women 55-59 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 MCLEAN, CHRISTINE 56    THOR      6:19.88  1:00.69    54.50  1:23.75    44.88  2:16.06
      2 KOWALEWSKI, MARNIE 57   AURO      7:02.49  1:14.68  1:05.31  1:19.25    54.37  2:28.88
      - SHIELDS, COLLEEN 56     ETOB           NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - RASMUSSEN, ARLENE 55    BURL           NA       NT       NT       NT       NT       NT

                            Women 65-69 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 BISHOP, MILLIE 66       ETOB      7:05.17  1:16.75  1:10.25  1:13.44    53.94  2:30.79

                            Women 70-74 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 TUCKER, BEVERLY 72      TYMS      6:21.49  1:16.88    58.53    59.02    50.94  2:16.12
      2 BRYCE, GLAD 73          TYMS      6:22.83  1:09.59    57.62  1:06.56    52.56  2:16.50
      3 PORASZ, AGNES 74        NYG       6:41.23  1:09.25  1:09.57  1:08.79    50.25  2:23.37

                            Women 80-84 Pentathlon                             

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 RASMUSSEN, KALIS 83     ETOB      6:54.27  1:18.12  1:03.69  1:08.01    58.70  2:25.75

Licensed to North York Masters Aq. Club        Hy-Tek's Meet Manager 18/12/2007
                North York Gators Pentathlon 2007 - 09/12/2007                 
                                Combined Events                                

                             Men 18-24 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 HASSON, LARRY 24        THOR      3:07.76    27.37    32.31    34.83    25.94  1:07.31
      - MANO, KABIR 23          ETOB           NA       NT       NT       NT       NT       NT

                             Men 25-29 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 CHARLTON, CAMERON 26    BRNT      3:00.31    28.56    30.94    31.56    26.06  1:03.19
      2 BRIGGS, SCOTT 25        UXB       3:01.18    27.56    28.25    33.06    25.31  1:07.00
      3 YUILL, ERIK 28          NT        3:01.31    27.62    29.69    33.75    26.06  1:04.19
      4 MILLIARD, DANIEL 26     AURO      3:06.94    28.88    31.75    33.37    26.25  1:06.69
      5 VAN ROOYEN, RIANN 29    NT        3:07.18    29.12    31.56    33.56    26.94  1:06.00
      6 BERGMANN, BRETT 25      NT        3:12.00    28.56    33.37    34.19    26.69  1:09.19
      7 BODI, PETER 26          NT        3:12.96    30.29    32.37    35.12    27.12  1:08.06
      8 COLQUHOUN, MICHAEL 28   BSHK      3:20.10    29.56    34.53    37.75    27.62  1:10.64
      9 BOUCHARD, TREVOR 25     TYMS      3:21.09    30.34    35.12    35.44    28.94  1:11.25
     10 GAGLIETTA, TODD 27      CLAR      3:55.75    35.94    40.88    43.12    30.75  1:25.06
      - PADDAGS, MICHAEL 28     THOR           NA       NT       NT       NT       NT       NT

                             Men 30-34 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 WILSON, TREVOR 30       NT        3:10.08    29.19    30.88    35.88    26.25  1:07.88
      2 STATKEVICIUS, AL 31     ETOB      3:14.53    30.39    36.25    33.83    26.31  1:07.75
      3 MILENOV, DENNIS 33      UXB       3:17.56    29.94    32.37    37.25    27.00  1:11.00
      4 TOLLEY, MARK 34         BURL      3:34.66    31.83    34.50    41.83    29.00  1:17.50
      5 KEFFER, SHAWN 30        MILT      3:45.48    34.31    44.56    37.37    30.12  1:19.12
      6 CUTAJAR, MARK 31        ETOB      4:22.72    42.83    47.62    43.03    35.62  1:33.62
      - LEE, DANIEL 32          DSC            NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - DIAZ, RODOLFO 31        TYMS           NA    33.19    39.50    37.62    30.12       DQ

                             Men 35-39 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 ODELL, DEREK 37         CLAR      3:35.68    34.31    36.83    37.83    29.88  1:16.83
      2 VALENCIA, PAULO 37      DSC       3:36.53    33.50    37.03    39.75    30.06  1:16.19
      3 SCHMIDT, ROB 36         THOR      3:47.39    34.83    39.37    40.50    32.00  1:20.69
      4 CHAN AH SONG, MICHAEL 3 MARK      3:55.01    36.89    38.06    42.56    30.94  1:26.56
      5 DESBARATS, ANDY 36      AURO      4:16.36    42.06    46.44    42.83    32.72  1:32.31
      6 WEBSTER, KENNETH 38     THOR      4:43.34    53.56    48.53    42.06    33.83  1:45.36
      7 TARSHIS, JASON 37       THOR      6:11.75    54.19  2:00.00    48.69    39.75  1:49.12
      - BIANCHINI, ERIC 36      DSC            NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - COLE, SETH 38           NYG            NA    40.06       DQ    40.44    35.19  1:35.34

                             Men 40-44 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 HASEGAWA, BRIAN 44      GHM       3:07.45    29.83    33.50    32.88    26.41  1:04.83
      2 MURCHIE, DEREK 40       NT        3:08.04    28.56    30.36    35.37    27.00  1:06.75
      3 WILLIAMSON, MATTHEW 43  TYMS      3:16.63    30.19    35.94    31.94    28.19  1:10.37
      4 VAN GREUNING, LEN 40    NYG       3:18.81    31.06    34.31    35.50    26.94  1:11.00
      5 MACPHERSON, MICHAEL 43  ETOB      3:22.69    30.19    34.56    37.31    28.69  1:11.94
      6 DEGRIGNY, BRUNO 44      ETOB      3:29.25    34.50    37.56    35.06    28.25  1:13.88
      7 MACKIE, DEAN 40         BURL      3:29.74    32.44    33.67    40.50    29.88  1:13.25
      8 NESOVIC, JAKE 40        TYMS      3:34.99    35.75    35.34    38.00    29.46  1:16.44
      9 STRANG, JOHN 42         BURL      3:43.50    35.06    39.06    41.88    30.31  1:17.19
     10 SHERMAN, PHIL 44        RHM       3:47.78    33.59    40.31    43.56    29.88  1:20.44
     11 HARVEY, SCOTT 40        BRNT      3:48.19    33.88    42.06    38.69    32.37  1:21.19
     12 PHILLIPS, TODD 40       NYG       3:48.50    36.12    43.88    39.37    28.69  1:20.44
     13 MILLIGAN, ROB 42        OOPS      3:54.96    38.14    44.62    38.89    31.37  1:21.94
     14 OLIVER, ERIC 44         AURO      4:00.96    38.00    43.44    40.52    31.06  1:27.94
     15 ONEL, BOBBY 41          THOR      4:01.68    37.37    42.12    41.00    31.31  1:29.88
     16 GAMM, DIETER 44         THOR      4:16.42    42.19    41.83    42.69    37.27  1:32.44
      - SEAWRIGHT, BUD 41       ETOB           NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - THOMSON, CHRIS 44       NT             NA    32.94    34.37       DQ  2:00.00  4:00.00
      - JOSSINET, FRANCOIS 43   PHM            NA    43.42       DQ    50.79    35.12  1:40.48
      - WREDENHAGEN, FINN 44    THOR           NA    33.83       DQ    41.31    30.94  1:25.53

                             Men 45-49 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 TOWN, DAVE 46           OOPS      3:12.63    29.05    34.12    34.83    27.75  1:06.88
      2 ROCKWOOD, PAUL 45       NT        3:19.51    31.19    34.25    33.19    28.94  1:11.94
      3 FILGIANO, DAN 49        MARK      3:21.32    33.69    33.50    34.69    28.88  1:10.56
      4 MCFARLANE, BRECK 48     DSC       3:32.26    32.69    32.94    41.88    28.00  1:16.75
      5 HEILBRON, GAVIN 48      RHM       3:35.66    32.00    42.19    36.69    28.75  1:16.03
      6 ASHWORTH, SEAN 45       BURL      3:37.58    32.94    36.62    41.44    29.75  1:16.83
      7 HOEVANAARS, MICHAEL 48  UXB       3:39.02    34.00    37.25    40.12    29.65  1:18.00
      8 THURLBECK, GREG 49      ATB       3:48.59    35.25    39.62    40.52    30.83  1:22.37
      9 MARCHAND, MIKE 45       CRTC      4:39.93    45.37    49.75    47.75    36.56  1:40.50
     10 ALTMAN, LEON 46         THOR      4:50.54    51.40    44.00    48.56    39.89  1:46.69
     11 DOYLE, MICHAEL 48       MARK      5:52.88  1:00.94  1:09.75    47.25    45.06  2:09.88
      - FOSTER, NICK 47         ETOB           NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - RIEPER, RALPH 48        NYG            NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - REBSTOCK, TOM 46        OAK            NA       DQ    46.30    43.44    34.62  1:31.94
      - BEAUCHAMP, JOHN 47      PHM            NA       DQ    43.69    45.29    36.06  1:37.00
      - VANDERBY, DOUG 48       NT             NA       NT       NT       NT       NT       NT

                             Men 50-54 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 FREEMAN, DAVE 50        AURO      3:11.58    28.88    33.58    33.94    26.62  1:08.56
      2 MUSIAL, WIESLAW 50      TYMS      3:19.96    30.37    31.56    39.37    28.19  1:10.47
      3 MCKINTY, WILL 51        OAK       3:23.01    30.69    33.69    36.19    29.00  1:13.44
      4 SLADE, BRYON 50         ATB       3:41.63    34.44    41.25    37.31    30.94  1:17.69
      5 OBAL, MICHAEL 51        TAC       3:53.84    34.83    39.00    46.88    30.19  1:22.94
      6 SMITH, MARTIN 53        CRTC      3:55.15    36.40    37.31    42.50    30.94  1:28.00
      7 DOYLE, ROSS 51          TYMS      4:04.57    39.56    45.32    40.69    32.12  1:26.88
      8 PRICE, TOM 53           MILT      4:06.18    39.56    45.31    41.56    32.44  1:27.31
      9 VARAH, JEFF 50          RHM       4:42.24    48.83    53.06    43.79    35.31  1:41.25
      - CROKER, BRIAN 51        DSC            NA       NT       NT       NT       NT       NT
      - LINDER, RICHARD 52      RHM            NA       NT       NT       NT       NT       NT

                             Men 55-59 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 WILKIN, DAVE 55         AURO      3:15.93    29.62    32.56    35.44    27.56  1:10.75
      2 LINDQUIST, LES 56       UNOT      3:53.96    36.25    39.83    41.50    32.94  1:23.44
      3 SHANNON, PATRICK 56     BSHK      3:56.97    37.06    43.83    40.83    32.75  1:22.50
      4 MCFARLANE, BRIAN 55     NYG       4:01.93    36.56    42.94    44.00    32.63  1:25.80
      5 MURPHY, DAVE 58         BSHK      4:23.65    44.83    44.94    43.94    35.88  1:34.06
      6 LAM, KEN 57             BURL      4:42.94    43.31    54.50    46.20    38.37  1:40.56
      7 DAVIS, PHILIP 58        UNOT      4:52.24    49.94    48.31    50.12    37.62  1:46.25
      8 LEVY, FELIX 56          UXB       6:29.02  2:00.00    56.69    48.70    40.75  2:02.88

                             Men 60-64 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 STRAKA, PETER 64        TYMS      4:04.13    34.83    42.62    47.50    30.62  1:28.56
      2 SHERIDAN, BRIAN 62      ETOB      4:06.68    41.38    41.62    41.62    33.37  1:28.69
      3 STUART, IAN 60          RHM       4:22.31    40.37    42.07    51.31    34.12  1:34.44
      4 BOBBETT, LARRY 62       AURO      4:41.96    41.44    55.19    48.83    33.31  1:43.19

                             Men 65-69 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 VERTH, TOM 69           BRNT      4:08.38    39.62    39.94    47.94    31.88  1:29.00
      2 LANE, CHARLIE 69        ETOB      4:56.95    45.79    53.83    49.31    40.83  1:47.19
      3 GULIDOV, VIKTOR 66      TYMS      5:18.33    50.69    54.75    49.37    51.69  1:51.83

                             Men 70-74 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 TESCHNER, DIETER 70     ETOB      4:53.97    50.62    46.94    50.66    40.25  1:45.50
      2 MACKIE, DAN 70          BURL      5:04.31    51.12    52.37    48.88    40.06  1:51.88
      3 MARUKI, HIDEO 72        NYG       5:57.45    54.31  1:12.31    49.83    50.31  2:10.69

                             Men 75-79 Pentathlon                              

  Place Name                    Team        Total    50FLY     50BK     50BR     50FR    100IM
==============================================================================================
      1 MILNE, GEORGE 75        TYMS      5:11.50    52.56    54.12    54.88    38.06  1:51.88
      2 JEFFREY, GRANT 77       ATB       5:47.37    54.75    59.89  1:01.94    47.73  2:03.06

Licensed to North York Masters Aq. Club
                                      Hy-Tek's Meet Manager 18/12/2007 08:36 PM
                North York Gators Pentathlon 2007 - 09/12/2007                 
                                    Results                                    

Event 11  Mixed 100-119 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NORTH TORONTO MASTERS SWIM CLU  'A'                    NT    2:05.88  
     1) YUILL, ERIK M28                 2) DUVAL, MARIJANA W28            
     3) SAMKOVA, ZUZANA W31             4) WILSON, TREVOR M30             

Event 11  Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NORTH TORONTO MASTERS SWIM CLU  'A'                    NT    2:04.06  
     1) MURCHIE, DEREK M40              2) ROCKWOOD, PAUL M45             
     3) MAYVILLE, JANET W33             4) SIMONETTI, SUZY W30            
  2 BURLINGTON MASTERS  'A'                                NT    2:18.12  
     1) TOLLEY, MARK M34                2) JUDD, SANDRA W31               
     3) ASHWORTH, SEAN M45              4) RODGERS, LYNN W36              
  3 ETOBICOKE OLYMPIUM MASTERS  'A'                        NT    2:30.83  
     1) GRIBBEN, NANCY W36              2) STATKEVICIUS, AL M31           
     3) CUTAJAR, MARK M31               4) OLIVEIRA, CARLA W34            
  4 CLARINGTON MASTERS SWIM CLUB  'B'                      NT    2:33.00  
     1) ODELL, DEREK M37                2) PICCIOLI, MICHELLE W32         
     3) PEARCE, RALDA W41               4) GAGLIETTA, TODD M27            
  5 THORNHILL MASTERS AQUATIC CLUB  'A'                    NT    2:41.62  
     1) GAMM, DIETER M44                2) STEINBERG, KARINA W36          
     3) HASSON, LARRY M24               4) WEBSTER, KENNETH M38           

Event 11  Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NORTH YORK MASTERS AQUATIC CLU  'A'                    NT    2:26.94  
     1) OLIVER, MICHELE W50             2) COLE, SETH M38                 
     3) LYONS, KELLY W44                4) PHILLIPS, TODD M40             
  1 MARKHAM MASTERS SWIM CLUB  'B'                         NT    2:27.31  
     1) MACKIE, DEAN M40                2) FILGIANO, DAN M49              
     3) GAMBLE, KAREN W50               4) SANTILLY, LISA W37             
  2 ETOBICOKE OLYMPIUM MASTERS  'B'                        NT    2:36.62  
     1) GAUTHIER, CHRISTIANE W44        2) DEGRIGNY, BRUNO M44            
     3) MACPHERSON, MICHAEL M43         4) JUMAN, CAROLYN W49             
  3 NORTH YORK MASTERS AQUATIC CLU  'B'                    NT    2:38.56  
     1) PIETSCHMANN, SUZANNE W29        2) MARUKI, HIDEO M72              
     3) MCFARLANE, BRIAN M55            4) GLADSTONE, SARA W43            
  3 MARKHAM MASTERS SWIM CLUB  'A'                         NT    3:09.75  
     1) RUSSEL, RUTH W54                2) ATKINSON, CLARE W40            
     3) CHAN AH SONG, MICHAEL M35       4) DOYLE, MICHAEL M48             
  4 COURTICE MASTERS  'A'                                  NT    2:47.44  
     1) SMITH, MARTIN M53               2) MARCHAND, MIKE M45             
     3) APPLETON, ANGIE W39             4) KELLY, PAULA W45               

Event 11  Mixed 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 RICHMOND HILL MASTERS  'A'                             NT    2:27.88  
     1) STUART, IAN M60                 2) HEILBRON, GAVIN M48            
     3) SHERMAN, PHIL M44               4) VARAH, JEFF M50                

Event 11  Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- ETOBICOKE OLYMPIUM MASTERS  'C'                        NT         DQ  
     1) RASMUSSEN, KALIS W83            2) BISHOP, MILLIE W66             
     3) SHERIDAN, BRIAN M62             4) TESCHNER, DIETER M70           

Event 12  Mixed 100-119 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NORTH TORONTO MASTERS SWIM CLU  'B'                    NT    1:51.19  
     1) BERGMANN, BRETT M25             2) DUVAL, MARIJANA W28            
     3) SAMKOVA, ZUZANA W31             4) WILSON, TREVOR M30             

Event 12  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NORTH TORONTO MASTERS SWIM CLU  'A'                    NT    1:52.25  
     1) YUILL, ERIK M28                 2) SIMONETTI, SUZY W30            
     3) MAYVILLE, JANET W33             4) VAN ROOYEN, RIANN M29          
  2 ETOBICOKE OLYMPIUM MASTERS  'A'                        NT    2:11.83  
     1) STATKEVICIUS, AL M31            2) GRIBBEN, NANCY W36             
     3) OLIVEIRA, CARLA W34             4) CUTAJAR, MARK M31              
  3 BURLINGTON MASTERS  'B'                                NT    2:15.72  
     1) LOWDEN, FIONA W46               2) ASHWORTH, SEAN M45             
     3) MEDEIROS, CYNTHIA W27           4) TOLLEY, MARK M34               
  3 THORNHILL MASTERS AQUATIC CLUB  'A'                    NT    2:20.44  
     1) SCHMIDT, ROB M36                2) FEENEY, MICHELLE W32           
     3) WREDENHAGEN, FINN M44           4) KOEHL, GISELA W39              
  4 CLARINGTON MASTERS SWIM CLUB  'A'                      NT    2:22.31  
     1) GAGLIETTA, TODD M27             2) ROBINSON, SUSANNE W36          
     3) WELDS, KAREN W44                4) ODELL, DEREK M37               
  5 MARKHAM MASTERS SWIM CLUB  'A'                         NT    3:17.12  
     1) ANDERSON, VANESSA W32           2) CHAN AH SONG, MICHAEL M35      
     3) DOYLE, MICHAEL M48              4) SAMPSON, PAMELA W43            

Event 12  Mixed 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 NORTH YORK MASTERS AQUATIC CLU  'B'                    NT    2:08.88  
     1) OLIVER, MICHELE W50             2) COLE, SETH M38                 
     3) LYONS, KELLY W44                4) PHILLIPS, TODD M40             
  2 ETOBICOKE OLYMPIUM MASTERS  'B'                        NT    2:18.12  
     1) MACPHERSON, MICHAEL M43         2) JUMAN, CAROLYN W49             
     3) GAUTHIER, CHRISTIANE W44        4) DEGRIGNY, BRUNO M44            
  4 COURTICE MASTERS  'A'                                  NT    2:21.44  
     1) SMITH, MARTIN M53               2) MARCHAND, MIKE M45             
     3) APPLETON, ANGIE W39             4) KELLY, PAULA W45               
  5 NORTH YORK MASTERS AQUATIC CLU  'A'                    NT    2:30.12  
     1) PIETSCHMANN, SUZANNE W29        2) MARUKI, HIDEO M72              
     3) MCFARLANE, BRIAN M55            4) GLADSTONE, SARA W43            

Event 12  Mixed 280-319 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 ETOBICOKE OLYMPIUM MASTERS  'C'                        NT    3:15.44  
     1) RASMUSSEN, KALIS W83            2) LANE, CHARLIE M69              
     3) BISHOP, MILLIE W66              4) SHERIDAN, BRIAN M62